Zatoka Pucka oraz Zatoka Gdańska

Standard

Kosa z Helu – nie każdy podróżnik zdaje sobie sprawę o czym mowa. Jeśli dla Ciebie to określenie wydaje się enigmatyczne przedstawiamy kierunek urlopowy, który koniecznie musisz obrać (niekoniecznie w lecie ale o tym za chwilę). Mowa jest oczywiście o Półwyspie Helskim i znanym cyplu – pasie o długości 35 kilometrów, którego koniec jest wspaniałą perspektywą na Morze Bałtyckie. To właśnie tutaj najczęściej przybywają turyści, chcący zwiedzać Pomorze i Kaszuby.

Zatoka Pucka, Zatoka Gdańska oraz otaczające Półwysep Helski z trzech stron plaże gwarantują różnorakie krajobrazy i widoki. Można co roku przybywać w ten region na urlop, a za każdym razem może on jawić się nam jako zupełnie inny, ze względu na zróżnicowanie terenu i otoczenia. Dlaczego warto przybywać w zimie? Ze względu na wysokie stężenie jodu, to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą nabrać odporności w miłych warunkach noclegowych. Półwysep i jego baza jest przygotowana na przyjęcie wielu osób zarówno latem jak i zimą. Dlaczego warto przybywać latem? Atrakcje takie jak fokarium, molo, szlaki piesze to nie wszystko. Wiele osób przybywa tutaj przede wszystkim ze względu na możliwość trenowania wielu sportów wodnych. Wielbiciele i pasjonaci kitesurfingu i windsurfingu lgną tu jak do Mekki, ponieważ znajdują idealne warunki na wodach Zatoki Puckiej oraz Zatoki Gdańskiej.

Ci, którzy wolą spokojniejsze odpoczywanie, kąpiele słoneczne i zabawy w falach morskich z pewnością nie zawiodą. To bardzo intrygujące miejsce również dla pasjonatów historii Polski, a w szczególności dla tych, których II wojna światowa to konik. Można tu odnaleźć polskie i niemieckie militaria, które używane były w trakcie obrony Wybrzeża w 1939 roku. Można zwiedzać także schrony bojowe Ośrodka Oporu w miejscowości Jastarnia. Koniecznie należy odwiedzić także fokarium, gdzie poznamy Agatkę, Ewę, Anię oraz Unda-Marinę czyli ssaki zamieszkujące Hel. To miłe uczucie być świadkiem wielu sztuczek, które pokazywane są w trakcie karmienia, każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>