Wycieczka do Bolesławca, którą spędzisz… nad wodą

Standard

Nie zawsze nasze wakacyjne plany okazują się strzałem w dziesiątkę, a wymarzony urlop czasami zamienia się w prawdziwą katorgę. Powodów może być kilka – od nieprzyjemnego towarzystwa, przez zwyczajną nudę, w końcu po elementy organizacyjne, jak zły nocleg czy wyżywienie. Dlatego tak ważne jest to, aby miejsce na wakacje wybierać z rozwagą i przemyśleć swój wybór kilka razy. My z kolei z czystym sercem na wakacyjny wyjazd – a raczej na wakacyjną wycieczkę – możemy polecić Bolesławiec, czyli jedno z miast na Dolnym Śląsku, gdzie nie tylko znajdziemy kawał polskiej historii, ale i wypoczniemy w uroczej scenerii rzeki Bóbr.

Dobry wybór

O tym, że spędzenie weekendu lub urlopu w Bolesławcu jest dobrym wyborem, można się przekonać już pierwszego dnia. Znajdziemy tu multum atrakcji przeznaczonych dla osób w każdym wieku oraz fantastyczną bazę miejsc do spania (noclegi Bolesławiec), z której skorzystać można zarówno na jedną noc, jak i podczas dłuższego pobytu. Dodatkowo Bolesławiec jest świetną bazą wypadową w góry – można stąd urządzać sobie piesze wycieczki i spacery lub skorzystać z licznych ścieżek rowerowych, które prowadzą po najbliższej okolicy, ale i do oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości. Zdecydowanie jednak to możliwość spokojnego wypoczynku nad wodą przyciąga tutaj setki turystów dziennie i tysiące w skali roku. Zwłaszcza w okresie letnim, gdy pogoda dopisuje, Bolesławiec staje się jednym z najważniejszych turystycznie centrów na całym Dolnym Śląsku.

Element historyczny

A nie wolno przecież zapominać o innym ważnym elemencie charakteryzującym to miasto: Bolesławiec ma bardzo silne i wyraźne korzenie historyczne, co objawia się w ogromnej mnogości historycznych i architektonicznych zabytków. Nawet niektóre noclegi w Bolesławcu ulokowane są w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych miejsc: kościoła katedralnego, ratusza, Starego Miasta, kolegiaty oraz budynków klasztornych. Nie można też przejść obojętnie obok przepięknych fasad wielu miejskich kamieniczek (w niektórych z nich utworzono nawet hostele z pokojami do wynajęcia!) oraz terenów miejskich plant, gdzie często odbywają się koncerty, imprezy muzyczne oraz inne kulturalne wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>