Białogóra kusi kaszubską tradycją

Standard

Wyjazd nad morze to bardzo chętnie podejmowane wyzwanie przez wielu turystów. Trzeba przyznać, że Bałtyk to jeden z bardziej popularnych kierunków turystycznych w Polsce. Co więcej wygląda naprawdę pięknie o każdej porze roku co sprawia, że warto wybrać się w te okolice na wakacje czy nawet na weekendowy wypad za miasto podczas chłodniejszych dni. Także w zimie Morze Bałtyckie warto zobaczyć.

Dlaczego akurat Białogóra? Bo to bardzo niewielka miejscowość o charakterze typowo turystycznym, położona w odległości około kilometra od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest ona zlokalizowana w powiecie puckim na Kaszubach. Niewątpliwie największą atrakcją tej okolicy jest piękna i zadbana plaża, na której nawet podczas sezonu turystycznego z łatwością znajdziemy wygodne miejsce do spędzania czasu. Plaża to świetne miejsce do wypoczynku z całą rodziną. Możemy tutaj uprawiać wiele sportów wodnych, a także  konstruować budowle różnego rodzaju z piasku, jeśli przyjechaliśmy w te okolice z dziećmi.

W rejonie znajdują się dwa rezerwaty przyrody, o które także warto zahaczyć. Wypoczynek w tym miejscu naprawdę sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Warto zwrócić uwagę na to, że w stosunkowo bliskiej odległości znajduje się również jeden z ciekawszych parków narodowych w Polsce, Słowiński Park Narodowy. Nocując w Białogórze, bez trudu zorganizujemy wycieczkę do tego miejsca.

Trzeba przyznać, że baza noclegowa, którą zastaniemy jest tu godna polecenia. Zróżnicowane noclegi [więcej tutaj: www.meteor-turystyka.pl/noclegi,bialogora,0.html] to opcja dla każdego wczasowicza, począwszy od studentów, którzy chcą tanio spędzić wakacje, a skończywszy na zamożnych turystach. Ten region na pewno warto zwiedzić nie tylko ze względu na świetne warunki przyrodnicze czy atrakcyjną bazę noclegową, ale także z uwagi na to, że regionalna tradycja kaszubska jest naprawdę godna poznania. Lokalna kuchnia to świetny sposób na zgłębienie historii własnego kraju i poznanie unikatowej w skali świata kultury kaszubskiej. Na pewno będzie to ciekawe doświadczenie dla każdej osoby przybywającej tu z dalekich stron. Warto na pewno spędzić chociaż parę dni w tak ciekawym miejscu, jakim jest Białogóra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>